HTML

OpSys

Olykor van kedvem kipróbálgatni olyan operációs rendszereket amelyek nem annyira közismertek. Megnézegetem, hogy mit lehet kezdeni velük, mennyire gyorsak. Egyszerű hétköznapi felhasználó szemszögéből próbálom mindezt megtenni.

Közben Bagoj Úr is csatlakozott a szerzők közé...

Friss topikok

  • bagoj.ur: Szia Mindenki, aki olvasta a blogot! Olvassátok továbbra is az Opsyst, mert érdekes marad ezután ... (2008.08.10. 21:39) Ami mindenkinek jár...
  • mavo: Az új load-balancerünkben már SD kártya van. :-) (2008.03.14. 13:16) Milyen is a Jó VAS?
  • bagoj.ur: Ez jó ötlet, csak össze kéne szedni pár tipikus tevékenységet. Ami eszembe jut: hálózat beállítása... (2008.02.29. 14:03) Mit is kellene csinálni?
  • six: Ez most a linux kernelre épül, vagy valamilyen sajátra? Az látszik, hogy valami posix-származék...... (2008.02.26. 13:14) Haiku

Címkék

bsd (1) desktopbsd (1) gos (1) haiku (1) hardver (2) install (1) kde (1) linux (1) reactos (1) vas (2) Címkefelhő

Planetsys cikkei

Nincs megjeleníthető elem

DesktopBSD 1.6

2008.05.04. 20:06 szucsjoee

Tudom, hogy ritkán jut idő egy egy jó rendszer tesztelgetésére, de reményeim szerint ismét tudok egy kis kedvet csinálni egy nem annyira elterjedt operációs rendszerhez

A hozzáértőktől azt hallottam, hogy ez tök jó oprendszer, mert freebsd alapokon van, márpedig aminek BSD az alapja az alapból csak stabil és jó lehet. Az ISO-k letölthetőek innen.










Ezt én még nem tudom, hogy helytállóak e ezek jelzők, de megpróbálkozom a telepítésével és meglátjuk hol hasalok el.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mit is kell tudni erről az operációs rendszerről?

  • FREEBSD 6.3 az alapja /fogalmam sincs róla, hogy ez jó vagy rossz/
  • KDE 3.5.8 ablakkezelő /Hm… legalább használok egy kis KDE-t/
  • Kétféle alapkiadás dvd és cd hordozón
  • elérhető 32 és 64 bites rendszerekre

A desktopBSD fejlesztői azt a célt tűzték ki maguknak, hogy készítenek egy desktop operációs rendszert, ami könnyen kezelhető, de megtartja a BSD funkcionalitását és erejét. Ráadásul várják is a csatlakozókat. Ezen a ponton én egy kicsit mosolyogni kezdtem, mert mindenki ilyen terveket dédelget, de valahogy mindig elfogy a kedv…

NAh… Nem akarok beleesni abba a hibába, hogy elfelejtem, hogy milyen nehéz alkotni ezért inkább nekiesek a tartalmi dolgoknak.
 

Az image indításakor az első dolog ami kiverte a szememből a vasárnap reggeli csipát az volt, hogy magyar a telepítő. Egyszerűen csak kattogtatni kellett, mindaddig a pillanatig, amíg ki nem derült, hogy a 4GB-s partíció karcsú neki. Nosza újraparticionálás és újranekifutás. Így már továbblendült . Laza 25 perc másolás után újraindítás következik illetve az első körömrágós dolog, hogy elindul e a rendszer.

 
Csont nélkül újraindult és elindult az annyira számomra nem ismert KDE. A Teszt DVD-m behelyezése útán indul a nyúzás. Az alapértelmezett média lejátszó a noautun, hát mit mondjak???... Nekem nem jött be. Valószínűleg lehet remekül paraméterezni, de én arra nem vagyok kíváncsi, mert nincs kedvem paraméterezgetni.
 

A telepítés után a KDE-s programok tárházával szembesültem, egyszerűen minden van.

Viszont nekem, hiányzik egy két GNOME-os alkalmazás, a GIMP például nagyon, tudom most sokan azt mondják, hogy hülyeség, hiszen KDE-ben minden megvan, ami igaz is, csak ki mit szeret…
 

Most első lépésben a frissesség erejével azt mondom, hogy kafa ez a rendszer, csak ajánlani tudom, egyszerűen használni kell és kész. Nincs nyűge, legalábbis ezen rövid tesztelgetés alatt nem derült ki számomra. Szinte semmi sem mondatja azt velem, hogy nem LINUX, hanem egy KDE-s BSD van előttem, talán csak a HOME könyvtárak helye, ami jó öreg BSD-s szokás szerint a /usr/home –ban van, de nó para mert be van linkelve a gyökérbe is.

Most ahogy nézegetem, egyre jobban tetszik. Használni kell….
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szólj hozzá!

Címkék: kde install bsd desktopbsd

A bejegyzés trackback címe:

https://opsys.blog.hu/api/trackback/id/tr88453791

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása